Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

13stego wszystko zdarzyć się może... :) Mamy PnB!

Blog:  naszez35
Data dodania: 2017-01-13
wyślij wiadomość

Hej, 

4 stycznia złożyliśmy wnioski o PnB, a dzisiaj otrzymaliśmy już pozwolenie. Jestem milo zaskoczona. Teraz mamy czekać tydzień, potem jeszcze jeden i wystąpić o dziennik budowy:)

Będzie się działo!

W między czasie porozsyłaliśmy zapytania o wycenę robicizny za SSO.

Dużo szczęścia dla tych co są przesądni:)

Gabi

1Komentarze
Data dodania: 2017-01-13 23:28:19
Trzymamy kciuki za dobre ceny i szybkie wyceny. Niestety my musieliśmy po kilka razy się przypominać i prosić o wyceny a niestety niektóre ekipy nie były łaskawe ich przysłać. Okolice te same więc trzymamy kciuki:)
odpowiedz

Kredyt

Blog:  naszez35
Data dodania: 2017-01-07
wyślij wiadomość

Hej, 

mam pytanie zwiazane z kwestią pieniędzy na budowę domu. 

Czy wziac kredyt na budowę domu i częściowe wykończenie od razu a potem posiłkować się oszczędnościami czy na odwót? Myslimy zeby ruszyc w tym roku z budową wykorzystując oszczędności i powinniśmy osiągnąć SSO bez kredytu. 

Powiedzmy ze szacujemy, ze mamy 30%, a 70% to kredyt. 

Jak Wy to robiliście u siebie?


14Komentarze
midas2g  
Data dodania: 2017-01-07 17:27:18
Witam, my bylismy w takiej samej sytuacji... i zdecydowalismy ze budujemy z oszczednosci tyle ile sie da, a pozniej kredyt. Po pierwsze latwiej bedzie nam obliczyc ile bedziemy musieli wziac tego kredytu, po drugie swoje odlozone pieniadze inaczej sie liczy i wydaje jak pieniadze kredytu... wiec wydaje mi sie ze to sluszne rozwiazanie. Pozdrawiam
odpowiedz
czortek  
Data dodania: 2017-01-07 17:31:04
Nas przemiła Pani uświadomiła, że kredyt kończy inwestycję (odbiór budynku). Nie można wziąć kredytu na SSO, a wykańczać we własnym zakresie. Inna sprawa, że przy sporym wkładzie własnym, kredyt - ciut bo ciut - tanieje.
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-07 17:51:52
My zrobiliśmy z własnych pieniążków fundament, a potem kredyt. Wzięliśmy ciut więcej, żeby zostało na wykończenia i troszkę mebli.. zobaczymy czy tak się da :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-07 18:06:45
kredyt
witam, My również zaczeliśmy z oszedności i tak chcemy dociągnąć do SSZ. Pamietaj że im więcej zrobisz z własnego budżetu tym wiekszy bedzie wskaźnik LTV do pozniejszego kredytu ( czyli w skrócie twój wkład własny) przekłada się to na korzystniejszą marżę kredytu ponieważ bank ponisi mniejsze ryzyko bo juz "coś bedzie" czyli tańszy kredyt. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-07 18:12:48
My tak samo. Dopiero na wiosne bierzemy kredyt na wykończenie domu. Dotychczas budowaliśmy z oszczędności. Wydaje mi się, ze łatwiej wtedy oszacować ile rzeczywiście potrzebujecie 'zapomogi' z banku :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-07 18:24:19
U nas to samo SSO za własne, a teraz jedziemy na kredycie ;) Osoby piszące wyżej - mają rację ;)
odpowiedz
domeos  
Data dodania: 2017-01-07 20:43:14
U nas było na odwrót. Wzięliśmy kredyt na "całą budowę", niestety starczyło to tylko na stan deweloperski i odrobinę elewacji, resztę robiliśmy już za własne
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-07 21:08:28
I co myślisz o tym rozwiązaniu ? Drugi raz zrobiłabys tak samo?
odpowiedz
Odpowiedź do domeos
domeos  
Data dodania: 2017-01-08 05:53:02
Nie wiem, w naszym przypadku wyszło super. Nie dość że mamy w 100% wykończony dom to jeszcze szybko poszło, budowa trwała tylko rok. Prawdopodobnie na całą budowę szybciej i sprawniej otrzymasz kredyt.
odpowiedz
Odpowiedź do naszez35
Data dodania: 2017-01-08 09:32:27
Komentarz ode mnie. Pamiętajcie, że: 1. Formalności związane z kredytem mogą trwać długo, mogą też być przyczyną czasowej niespodzianki na tyle dużej, że wstrzyma to Waszą budowę. 2. W momencie ustalania warunków kredytu możecie sobie odpowiednio rozłożyć transze tak, jak Wam pasuje. A jeśli starczy Wam Waszych funduszy to z ostatniej transzy możecie zrezygnować bez problemu. Nic Was to nie kosztuje (przynajmniej w ING jak my mamy). 3. Każdy miesiąc zwiększa ryzyko podwyżek oprocentowania KH - zmieniają się obecnie dynamicznie warunki i kredyty (wraz z okołokredytowymi opłatami) drożeją. Także moja opinia jest zupełnie inna, lepiej się teraz zabezpieczyć i mieć pewne finansowanie. Pamiętaj, że za kredyt do czasu wypłaty pierwszej transzy nic nie nie płacisz.
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-08 10:17:27
My rozpoczęliśmy budowę z własnych oszczędności. Wystarczyło nam na mury, jednak dość szybko zaczęliśmy starania o kredyt. I bardzo dobrze, ponieważ w międzyczasie wstrzymała nas ustawa o ochronie gruntów. Na szczęście wszystko się zgrało w czasie i nie mieliśmy dużych opóźnień z tego tytułu. Od dachu jedziemy na kredycie.
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-08 15:43:16
My byliśmy ofiarami dobrej zmiany :( przez co pół roku patrzyliśmy na goły fundament... Ale teraz zrobiłabym dokładnie tak samo. Rozpoczęcie budowy za własną kase, w między czasie załatwianie kredytu. Warto jest mieć chociaż fundament, bo to 10% wartości budowy (z tego co mówili w banku).
odpowiedz
Odpowiedź do cyprysik26
Data dodania: 2017-01-08 15:45:06
Przypomniało mi się jeszcze jedno. Tak ogólnie a pro po kredytu. Tylko jedna Pani, w jednym banku poinformowała nas łaskawie, że dla banku progiem opłacalności jest 25 lat. Wszystkie kredyty, które są brane na dłużej, mają już zupełnie inne warunki przyznawania i oprocentowanie. :) I to prawda... bo jak nam rozłożyli kwote kredytu na 30 i 25 to różnica w racie, była "groszowa" :) warto o tym pamiętać, bo niechętnie o tym mówią :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-10 19:29:09
My planujemy zrobić fundamenty z oszczędności i w międzyczasie wystąpić o kredyt. Póki co jesteśmy na etapie pozwoleń. Czy ktoś z Państwa jest skłonny podzielić się kosztorysem swojego Z35? Czytam, wyliczam natomiast nic nie zamieni doświadczenia innych osób.
odpowiedz

Pozwolenie na budowę

Blog:  naszez35
Data dodania: 2017-01-06
wyślij wiadomość

Dawno nie pisałam, bo też się nic nie działo. 

4 stycznia złożyłam podanie o pozwolenie na budowę. To teraz cierpliwie czekamy.

Czas najwyższy zacząć szukać wykonawcy. Czy Wy wybranym firmom dostarczaliście projekt do wyceny robocizny? Jakie pozycje wyszczególnić pisząc o wycenę? Moze ktoś ma jakąś listę tak aby niczego nie pominąć:) 

Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku i bacznie śledzę Wasze wpisy. 


3Komentarze
czortek  
Data dodania: 2017-01-06 19:46:59
Powierzchnia zabudowy, parter/z poddaszem, fundamenty/płyta fundamentowa, materiał do budowy (ceramika, silikat, gazobeton), jaki strop, czy są schody żelbetowe, jaki dach (dwuspadowy, wielospadowy), czy dach deskowany, czy drugi strop wylewany, dachówka/gont/blacha.
odpowiedz
czortek  
Data dodania: 2017-01-06 19:47:50
aa... i my wysyłaliśmy projekt.
odpowiedz
niechaj  
Data dodania: 2017-01-06 20:01:21
gratuluję złożenia papierów :) To zależy, czy szukasz firmy od wszystkiego, czy budujesz gospodarczo i poszczególne etapy zlecasz różnym ekipom? Do wyceny wysyłaliśmy projekt + info z czego chcemy budować (ściany i dach), a potem na rozmowie poruszaliśmy bardziej szczegółowe kwestie (nawet takie drobiazgi jak nadbitka zamiast podbitki, ocieplenie nakrokwiowe z płyt nabijanych na krokwie, z czego nadproża, jakie szalunki itp, czy ekipa samowystarczalna, czy trzeba jej zapewniać młotki/rusztowania itp), powodzenia! Polecam białe listy wykonawców z forum muratora - tam znalazłam połowę ekip, z wszystkimi pozytywne doświadczenia.
odpowiedz

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Blog:  naszez35
Data dodania: 2016-09-30
wyślij wiadomość

Hej, 

jakiś czas temu zleciliśmy badanie geotechniczne pod fundament i przydomową oczyszczalnię ścieków. Mamy już wyniki i okazuje się, że jest problem. Mamy grunty nieprzepuszczalne (kategoria D). Sugeruje się wymianę gruntu na piasek lub żwir i podniesienie terenu w rejonie drenażu. 

 Architekt odradza nam robienie tej oczyszczalni i zainwestowanie w szambo ze względu na to, że przy takich warunkach zrobienie tej oczyszczalni będzie się wiązać z duuużymi kosztami. 

Jesteśmy w kropce, bo mnie osobiście zależało na tej oczyszczalni. Prawie zadnych comiesięcznych kosztów i nie trzeba być uwiązanym od wywozu. 

Czy ktoś miał podobną sytuację?


20Komentarze
Data dodania: 2016-09-30 08:17:48
Na waszym miejscu nie inwestowalbym w oczyszczalnie jesli macie taka sytuacje. Postawilbym zbiornik 10 m3 szamba i tak jak kazdy czlowiek posiadajacy szambo chyba ze mieszka w centrum miasta - kupuje pompe i waz za 300 zl i wypompowuje sam gdzies na pole. Tak robia moi wszyscy sasiedzi i szambo wybieraja raz na 2 lata jak juz sie nazbiera. Pamietaj ze w szambie 90 % to woda z zmywania naczyc kapieli itp. Jesli chodzi o zapachy jak sasiedzi wypompowuja to nic nie czuc sypia jakies bakterie. I jak juz bedziecie robic szambo o pamietajcie o odpowietrzniku najlepiej poprowoadzic w elewacji na dach akurat to sasiadom przeszkadza jak przy granicy plotu im "ladnie" pachnie. Powodzenia w kazdym razie :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-30 21:57:54
To są chyba jakieś jaja?! Czy ty im proponujesz wywalać ścieki na pole? Aż mnie krew zalewa jak czytam takie wpisy.
odpowiedz
Odpowiedź do gordianihome
zet24  
Data dodania: 2016-10-01 15:14:32
Mów za siebie, bo ja mieszkam na totalnym zadupiu, a mimo to tak idiotyczny pomysł nigdy nie przyszedł mi do głowy. Mam szambo 10m3, co półtorej miesiąca wzywam firmę do wypompowania i powiedzieć, że czuć zapach to jakby nie powiedzieć nic. I na koniec, zanim się zagotuję i rozkręcę na dobre - uważam, że jak ktoś buduje chatę za (lekko) pół bańki, a potem żałuje stówy miesięcznie na wywóz szamba to jest dupkiem i burakiem...
odpowiedz
Odpowiedź do gordianihome
Data dodania: 2016-10-01 21:34:09
Dokładnie! My już mamy dość tych dusigroszów wywalających szambo w pola, przecież po opadach zanieczyszczają się rowy melioracyjne gdzie woda dalej wpływa do okolicznych stawów i rzek. Nasz staw zbiera takie gówno i co jakiś czas widać że coś jest nie tak..śmierdzi.. Jak dorwę jednego z drugim to zapłacą za czyszczenie stawu, pewnie odpowiednie służby dowalą im karę..no nie popuszczę. Takie zachowanie jak dla mnie jest karygodne!
odpowiedz
Odpowiedź do zet24
Data dodania: 2016-10-03 09:24:41
Otóż to, nowobogaccy z guanem za plecami. Fuj.
odpowiedz
Odpowiedź do zet24
Data dodania: 2016-10-03 09:22:41
Ty tak na poważnie? Byś się chociaż nie przyznawał, że gówno wylewacie zbiorowo za miedzą, byle od siebie.
odpowiedz
Odpowiedź do gordianihome
Data dodania: 2016-09-30 12:42:32
Gabi a co to za oczyszczalnia miała być ?
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-30 20:57:29
Basia, nie wiem. Zrobiliśmy to badanie po yo aby dostosować odpowiedni model oczyszczalni do warunków jakie mamy. Architekt uważa teraz ze koszt tej inwestycji będzie bardzo duży i się nie opłaca.
odpowiedz
Odpowiedź do rajska28
Data dodania: 2016-10-03 09:27:45
Musicie to skalkulować wszystko. Szambo jako koszt inwestycji w porównaniu z oczyszczalnią jest dużo tańsze, ale eksploatacja jest o niebo droższa. No chyba, że planujesz jak kolega z postu nr 1 fekalia wypompowywać na pola(o ile to nie był jakiś cienki żart).
odpowiedz
Odpowiedź do naszez35
Data dodania: 2016-10-03 09:29:43
Dopytajcie też w Waszej gminie/urzędzie miasta czy nie ma czasem dopłat do POŚ.
odpowiedz
Odpowiedź do naszez35
Data dodania: 2016-10-03 11:14:51
Dobry pomysl!
odpowiedz
Odpowiedź do przyjemna-nowina
Data dodania: 2016-09-30 19:54:16
witam , tak samo jak Wy mamy grunty nieprzepuszczalne gliny iły czyli wszystko co najgorsze pod oczyszczalnię. A moje cudo jest wkopane podłączone ale czy zadziała zobaczymy. Oczyszczalnia z przepompownią i drenażem w nasypie to była koncepcja architekta(osoba nr 1) koncepcja hydraulika (osoba nr 2) koncepcja geologa - cóż taka sama jak architekta no i na końcu łańcucha niczego nieświadomy inwestor-dostał dokładnie to co chciał.Mam oczyszczalnię biologiczną z dwoma nitkami tuneli rozsączających . Każdy rowów był w dwóch miejscach kopany tak głęboko jak się tylko dało żeby dostać się do warstwy przepuszczalnej. Zrobiliśmy coś a-la studnia chłonna zasypane to zostało kamieniami polnymi na to poszła warstwa 40cm żwiru mamy 10 tuneli same tunele gromadzą prawie 3000l do tego warstwa żwiru i 4 dziury chłonne głębokie na 3,5m. Zobaczymy kto będzie miał rację teoretyk architekt czy praktyk hydraulik.
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-30 20:55:58
A jaki koszt był takiej oczyszczalni? Dziękuję za tak szczegółowy opis.
odpowiedz
Odpowiedź do markopolo
Data dodania: 2016-10-01 21:22:36
Sama oczyszczalnia(4000l) z geowłókniną 10 tunelami Graffa studzienką rozdzielczą i rurami to koszt 11 tys , żwir piasek cement to 2300 a robocizna 1200zł.Ze wszystkim zmieściliśmy się w kwocie 15 tys. Wiem że mogło być taniej ale nie przy biologicznej , czy inwestycja się sprawdzi zobaczymy. Przeprowadzka tuż tuż.Pozdrawiam M.
odpowiedz
Odpowiedź do naszez35
Data dodania: 2016-09-30 21:11:43
mamy ten sam problem - będzie oczyszczalnia biologiczna ze studnią chłonną zajmuje niewiele miejsca, bakterie podaje się raz minusy koszt ok 14 tys i musi być zasilana prądem ale na pocieszenie zużycie za ok 150 zł rocznie. mieliśmy już teraz zakładać ale ze względów finansowych przekładamy na za rok no może lato
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-30 22:19:37
Mieliśmy w budżecie i tak 15.tys na te oczyszczalnie to taka cena by nas nie odstraszyla. Dzięki wielki za informacje
odpowiedz
Odpowiedź do ewe--wysz
Data dodania: 2016-09-30 22:53:05
fajna sprawa ta oczyszczalnia bo woda jest w 98% oczyszczona. Szukałam prospektu jaką dokładnie będziemy mieć ale nie znalazłam. Wcześniej szukaliśmy w necie ale mając średnią wiedzę chemiczną ciężko coś wybrać tak że poddaliśmy się wykonawcy
odpowiedz
Odpowiedź do naszez35
Data dodania: 2016-10-03 09:43:57
My również mamy teren nie przepuszczalny wody gruntowe bardzo wysokie. U nas rozwiązaniem było szczelne szambo lub oczyszczalnia.Oczyszczalnia z rozsączkami na takich terenach to masakra a pozatym gdzieś czytałam że nasze władze przymierzają się do zmiany przepisów i oczyszczalnie z drenażem będą traktowane jako nieszczelne i trzeba będzie zmieniać... Mamy zamontowaną oczyszczalnie biologiczną(Delfin Pro6 ) ze studnią chłonną koszt ok.17tys. Jak narazie nie ma żadnych problemów i co najważniejsze jest BEZOBSŁUGOWA :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-04 00:52:58
o właśnie delfin pro tą nam poleca wykonawca - nie mogłam znaleźć . Jak długo już ją używacie? studnia chłonna jaka głęboka ?
odpowiedz
Odpowiedź do rajska28
Data dodania: 2016-10-04 08:59:50
Używamy od marca 2016.
odpowiedz
Odpowiedź do ewe--wysz

Zmiany w projekcie

Blog:  naszez35
Data dodania: 2016-09-19
wyślij wiadomość

Witam, 

kilka słów o naszym projekcie. 

Zdecydowaliśmy się na z35 z pracowni Z500. 

Szukaliśmy domu, który:

- będzie parterowy. Kilka razy spałam u koleżanki, która ma piętrowy dom i małe dzieci i to bieganie góra dół to nie dla mnie. Poza tym podoba mi się kształt takich domów. 

- duży salon - jako miejsce spotkań i serce domu, gdzie spędzamy najwięcej czasu

- 3 pokoje -nasza sypialnia + 2 pokoje dla naszych dziewczyn

- dwie łazienki - jedna z prysznicem, druga z wanna

- spiżarnia pełniąca bardziej funkcje pralni i pomieszczenia gospodarczego, miejsce gdzie wstawię i pralkę i suszarkę i szczotkę do zamiatania

- podwójny garaż.

Rzut oryginalny:

blog budowlany - mojabudowa.pl

I rzut po wprowadzeniu naszych zmian:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jedyny minus jaki obecnie widzę to likwidacja podcienia na rzecz większego salonu. Nie wiem czy to dobra decyzja.

Komentarze mile widziane, może jeszcze nie widzę czegoś co można by tu było wprowadzic, zmienić, ulepszyc? 

 


10Komentarze
beciacz
Data dodania: 2016-09-19 08:49:10
Bardzo fajny projekt, bo uwielbiam parterówki. Podcień mały to fajna sprawa i myślę, że 39 m salon wystarczy w zupełności i ja bym z niego nie rezygnowała. Reszta na 5+
odpowiedz
zet24  
Data dodania: 2016-09-19 09:54:36
Parterówki rządzą! ;) Nie mogę się doczekać Waszej budowy. Ale koleżanka wyżej ma rację - przemyślcie raz jeszcze podcień. Ja za mój dałabym się pokroić.A 30 metrów salonu to więcej niż niejedno mieszkanie. Uściski!
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-19 11:07:42
Ja sama już sie doczekać nie mogę. To miłe, że kogos innego to też interesuje! Mam nadzieję, że na wiosnę już ruszymy pełną parą!
odpowiedz
Odpowiedź do zet24
Data dodania: 2016-09-19 10:04:39
Też zrezygnowaliśmy z podcienia na rzecz większego salonu (będzie miał, a w zasadzie ma :) 49m) Podcień jest fajny jak jest naprawdę duży. Te maleńkie podcienie pod którymi mieści się maleńki stolik i 2 krzesełka nie są dla mnie...Na grillowanie ze znajomymi i tak się nie nadadzą. Dodatkowy minus podcienia (wg mnie) to to że zimą i jesienią w salonie jest ciemniej.....Podcień zacienia :D Poza tym z salonu będę korzystać 12mies w roku. Pić kawę na tarasie pewno ze 3-4 mies jak będzie łaskawa pogoda :) Ja mam dokładnie odwrotne odczucia jeśli chodzi o domy parterowe. Moja siostra ma parterówkę i stwierdziliśmy że to absolutnie nie dla nas (mam porównanie bo mieszkam obecnie w domu z poddaszem użytkowym) Sypialnie u góry dają nam więcej intymności. To taka strefa tylko nasza. Daje mi to też sporo możliwości - np sypialnia z łazienką i garderobą, sauna itd. Żeby takie rzeczy zmieścić w parterówce musiałaby być wielka jak hala magazynowa :) Moja siostra też doszła do podobnych wniosków i będą wykańczać górę (na szczęście jest strop monolityczny i można) Jak dzieci małe może i trzeba się trochę nabiegać ale one tak szybko rosną.... Nie wyobrażam sobie mieszkać w parterówce. Ale każdy ma swoje oczekiwania i marzenia i dobrze :)Skoro o tym marzycie to na pewno będziecie tam szczęśliwi :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-19 10:07:08
Mieszkamy w z35 i również mieliśmy duży dylemat z podcienią. Moje zdanie jest takie jeśli podcień to stół w jadalni tak jak w orginalnym projekcie jeśli na wprost /tak jak Państwo mają i my również/ to bez podcieni. Podcień ma tylko 1,5 m nie jest to dostatecznie dużo miejsca żeby postawić meble ogrodowe jedynie mały stoliczek. Życzę powodzenia pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-19 11:04:24
Hej Basia, te zmiany to w dużej mierze są wprowadzone bazując na tym, że mieliśmy okazję zobaczyć Twój dom na zywo:) Zorientowałaś się, że to ja prowadzę tego bloga? pozdrawiam, Gabi
odpowiedz
Odpowiedź do rajska28
Data dodania: 2016-09-30 12:40:03
Cześć :) w pierwszym momencie nie :) bardzo dobre zmiany wprowadziliście szafa w korytarzu będzie super sprawą :) gratulacje i powodzenia życzę :) pozdrawiam gorąco
odpowiedz
Odpowiedź do naszez35
Data dodania: 2016-09-19 11:06:13
Dzięki za komentarze. Lubię czytać opinie innych i zastanowić się nad innym punktem widzenia:)
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-19 12:26:23
Bardzo fajny domek też brałam go pod uwagę wybierając projekt, wybór padł jednak na inny, ale też ma podcień, który dla mnie był jednym z warunków koniecznych, nie lubię takich prostych ścian z każdej strony, ten podcień dodaje uroku i na pewno nie będzie od tego dużo ciemniej w salonie. A co do kondygnacji to ja też zdecydowanie parterówka, jestem za leniwa na latanie kilkadziesiąt razy w ciągu dnia po schodach, poza tym dzieci i starsi rodzice i teściowie, a i my kiedyś będziemy starsi :)
odpowiedz
agutek  
Data dodania: 2016-09-19 18:04:29
Miałam doświadczenie z podcieniem na wakacjach.Mieliśmy właśnie podcień nad tarasem.Jako,że nasz dom będzie miał przedłużony dach na dwóch słupach,specjalnie kupiłam miarkę żeby dokładnie pomierzyć z myślą jak to będzie u nas:)Podcień miał 190 cm szerokości.Mieliśmy tam duży stół i powiem szczerze,że po drugiej stronie stołu już się siedziało pod chmurką,ale ogólnie bardzo nam się ten podcień podobał,dla nas super i już się cieszymy z naszego przyszłego przedłużonego dachu z tyłu domu.Wasz domeczek bardzo ładny i funkcjonalny.My z racji funduszy budujemy z poddaszem no i przyznam się bez bicia,że jestem na takim etapie,że dla mnie dom musi mieć schody.Kilku znajomych nas już uświadomiło,że po jakimś czasie będziemy marzyć przez te schody o parterówce:)Czas pokaże.
odpowiedz
naszez35
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 10545
Komentarzy: 68
Obserwują: 14
On-line: 9
Wpisów: 11 Galeria zdjęć: 2
Projekt Z35
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - będzin
ETAP BUDOWY - I - Fundamenty
ARCHIWUM WPISÓW
2017 styczeń
2016 wrzesień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu Z35:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 436
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń